O firmie Polanglo

Polanglo Sp. z o.o. to działająca od 1991 roku sieć hurtowni i księgarń a o profilu edukacyjno-językowym.

Wyspecjalizowana struktura naszej sprzedaży hurtowej pozwala nam zawsze szybko i kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów - współpracujemy z siecią księgarni na terenie całego kraju.
Dzięki naszemu pond trzydziestoletniemu doświadczeniu na rynku jesteśmy w stanie w pełni zaopatrzyć każdą księgarnię w Polsce. Dodatkowym gwarantem dobrej kooperacji są nasi przedstawiciele  handlowi i hurtownia.


Już 31 lat temu  - dzięki dynamicznemu rozwojowi - zostaliśmy docenieni przez największe wydawnictwo uniwersyteckie na świecie - władze Oxford University Press udzieliły nam wyłącznego prawa do importu swoich materiałów z zakresu English Language Teaching na terytorium Polski, a my niezmiennie dokładamy wszelkich starań, aby publikacje językowe Oxford University Press były dostępne w całej Polsce.


Jesteśmy też dystrybutorem szeroko rozumianych materiałów edukacyjnych, nasza oferta obejmuje pełen zakres materiałów do nauki  podręczniki edukacyjne i językowe, repetytoria, słowniki i gramatyki, pomoce dydaktyczne i materiały dla nauczycieli, a także beletrystykę obcojęzyczną i specjalistyczną literaturę akademicką. Oferujemy materiały do wszystkich rodzajów szkół (przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła średnia, uczelnie wyższe, prywatne szkoły językowe) i poziomów zaawansowania.


Zmieniające się otoczenie ekonomiczne w Polsce zmobilizowało nas również do ciągłego doskonalenia i poszerzania oferty oraz szybkiego i elastycznego odpowiadanie na potrzeby Klientów. Od kilku lat nie jesteśmy tylko dystrybutorem materiałów służących nauce i doskonaleniu językowo – edukacyjnemu, ale również beletrystyki, książek dla dzieci i dorosłych, lektur szkolnych, gier, puzzli, klocków, zabawek, artykułów kreatywnych i ogólnorozwojowych. Znajdziecie Państwo u nas również kompleksową wyprawkę szkolną dla uczniów.